Επηρεάζουν το σώμα μας τα ηλεκτρομαγνητικά πεδία που δημιουργούνται από τις τηλεφωνικές κεραίες και γραμμές μεταφοράς ηλεκτρικής ενέργειας; Πόσα γνωρίζουμε για την επίδραση των ηλεκτρικών συσκευών στην υγεία μας; Τι μέτρα μπορούμε να λάβουμε για να προστατεύσουμε τον οργανισμό μας;

Το φοιτητικό παράρτημα ΙΕΕΕ του Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης διοργανώνει ημερίδα με θέμα “Ακτινοβολία και Άνθρωπος – Μια Σύγχρονη Ματιά” με στόχο την ενημέρωση του κοινού για το αμφιλεγόμενο αυτό ζήτημα. Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 11 Μαΐου, ώρα 11:00 π.μ. στο αμφιθέατρο ‘Π. Παναγιωτόπουλος’ της Πολυτεχνικής Σχολής του ΑΠΘ και θα πλαισιωθεί από ομιλίες διακεκριμένων καθηγητών των τμημάτων Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών, Ιατρικής και Φυσικής.

Η είσοδος είναι δωρεάν για όλους και δεν απαιτείται καμία ειδική γνώση για την παρακολούθηση.

Το αναλυτικό πρόγραμμα της ημερίδας θα ανακοινωθεί σύντομα.

event_poster