Την Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε στο ΚΕ.Δ.Ε.Α για ακόμη μια φορά το Career Day, μια εκδήλωση θεσμός για την ομάδα μας.

15 εταιρείες και φορείς του Πανεπιστημίου υποδέχθηκαν τους παρευρισκόμενους, ενημερώνοντας τους για την σύγχρονη αγορά εργασίας, τις επιχειρηματικές ευκαιρίες που προσφέρουν και τα επιστημονικά αντικείμενα που απασχολούν τους σύγχρονους επαγγελματίες ηλεκτρολόγους μηχανικούς.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά όλες τις εταιρίες για την συνεργασία, το ΚΕ.Δ.Ε.Α. για την φιλοξενία και κυρίως όλους εσάς που μας τιμήσατε με την παρουσία σας!

Το φοιτητικό παράρτημα IEEE του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, σε συνεργασία με το IEEE Greece CAS/SSC Jt. Chapter, οργανώνει για άλλη μία χρονιά το πολυαναμενόμενο event Career Day την Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου 2019, στο ΚΕΔΕΑ.

To Career Day απευθύνεται κυρίως, αλλά όχι μόνο, σε φοιτητές του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών και θα φιλοξενεί συμβουλευτικούς φορείς, ερευνητικά κέντρα και ιδιωτικές εταιρείες.

Στόχος αυτής της ημερίδας είναι οι φοιτητές να έρθουν σε επαφή:

– με την αγορά εργασίας και με φορείς στους οποίους θα μπορούσαν μελλοντικά να αναζητήσουν εργασία,

– με τα επιστημονικά αντικείμενα που απασχολούν τους σύγχρονους επαγγελματίες ηλεκτρολόγους μηχανικούς,

– με επιχειρηματικές ευκαιρίες και τρόπους δημιουργίας της δικής τους επιχείρησης.

– να ενημερωθούν σχετικά με τις ευκαιρίες πρακτικής άσκησης και διπλωματικής εργασίας, σε συνεργασία με τις παρούσες εταιρείες.

Κατά τη διάρκεια τoυ Career Day θα υπάρχουν τραπεζάκια πληροφοριών για επιχειρήσεις, ώστε οι φοιτητές να μπορούν να ενημερωθούν, να δώσουν τα βιογραφικά τους και να συζητήσουν κατ’ ιδίαν με τους εκπροσώπους των εταιρειών.

poster

Ακολουθεί το πρόγραμμα της εκδήλωσης

9:00 Registration
9:30 Opening