Το Φοιτητικό Παράρτημα του Διεθνούς Ινστιτούτου Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών (IEEE) στο ΑΠΘ διοργανώνει και φέτος την ετήσια εκπαιδευτική εκδρομή του σε οργανισμούς, πανεπιστήμια και εταιρίες του εξωτερικού.

Η εκπαιδευτική εκδρομή θα πραγματοποιηθεί στην Ελβετία για 20 φοιτήτριες και φοιτητές και θα λάβει χώρα στο διάστημα μεταξύ 3 και 8 Μαΐου 2020 για 3 ή 4 διανυκτερεύσεις.

Οι επιδιωκόμενες επισκέψεις περιλαμβάνουν το CERN και το πείραμα ALICE στα γαλλοελβετικά σύνορα έξω από τη Γενεύη, τα Πανεπιστήμια του EPFL και του ETH στη Λωζάνη και στη Ζυρίχη αντίστοιχα, καθώς και τις Εταιρίες CISCO στη Λωζάνη και AIZO GROUP AG στη Ζυρίχη.

Η αναλυτική ανακοίνωση της εκπαιδευτικής εκδρομής έχει αναρτηθεί και βρίσκεται στο κάτωθι link:

Οι δηλώσεις συμμετοχής θα ανοίξουν στις 22 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 12:00μ.μ., ενώ θα παραμείνουν ανοιχτές έως τις 9 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 12:00μ.μ. Παρακαλείστε, πριν δηλώσετε συμμετοχή να διαβάσετε την ανακοίνωση στο παραπάνω link, καθώς σε αυτήν αναγράφονται αναλυτικά όλες οι πληροφορίες, όπως για παράδειγμα το εκτιμώμενο κόστος ανά άτομο και τα κριτήρια επιλογής των συμμετεχόντων.

Θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση η οποία θα περιλαμβάνει το link για τη φόρμα των δηλώσεων συμμετοχής.

Για οποιαδήποτε ερώτηση ή απορία μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας στη σελίδα μας στο facebook ή κατά προτίμηση στην ηλεκτρονική διεύθυνση ieee.auth.sb.edutrip.swiss2020@gmail.com.

Stay tuned for more

Stathis Dimitriadis

Studying Computer Engineering at ECE, AUTH. Technical Activities Coordinator at IEEE AUTH SB, ex-Web Developer at TEDxUniversityofMacedonia.