Career Day 2020

Το φοιτητικό παράρτημα IEEE του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης οργανώνει για 5η συνεχόμενη χρονιά το Career Day την Τρίτη 8 Δεκεμβρίου 2020.
To Career Day απευθύνεται κυρίως, αλλά όχι μόνο, σε φοιτητές του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών και θα φιλοξενεί συμβουλευτικούς φορείς, ερευνητικά κέντρα και ιδιωτικές εταιρείες.
Στόχος αυτής της ημερίδας είναι οι φοιτητές:
– να έρθουν σε επαφή με την αγορά εργασίας και με φορείς στους οποίους θα μπορούσαν μελλοντικά να αναζητήσουν εργασία
– να ενημερωθούν για τα επιστημονικά αντικείμενα που απασχολούν τους σύγχρονους επαγγελματίες ηλεκτρολόγους μηχανικούς
– να πληροφορηθούν σχετικά με τις ευκαιρίες πρακτικής άσκησης και διπλωματικής εργασίας, σε συνεργασία με τις παρούσες εταιρείες.
Για να λάβετε τον σύνδεσμο όπου θα πραγματοποιηθούν οι παρουσιάσεις θα πρέπει να συμπληρώσετε την παρακάτω φόρμα:
Κατά τη διάρκεια της ημέρας θα πραγματοποιούνται συνεντεύξεις από τις εταιρείες. Για να συμμετέχετε, θα πρέπει να επιλέξετε αυτές που σας ενδιαφέρουν από την παραπάνω φόρμα και να ανεβάσετε το βιογραφικό σας (προτείνουμε να είναι στα ελληνικά και στα αγγλικά). Κάθε εταιρεία θα πραγματοποιήσει τις συνεντεύξεις σε δικό της virtual room για το οποίο θα σταλεί ξεχωριστός σύνδεσμος.
Η φόρμα θα μείνει ανοιχτή μέχρι την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου στις 00:00.
Το αναλυτικό πρόγραμμα της εκδήλωσης θα ανακοινωθεί σύντομα, για αυτό μείνετε συντονισμένοι!
Για οποιαδήποτε απορία μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας είτε μέσω facebook είτε στο ieee.auth.sb@gmail.com
Shaping the #IEEExp!