Την Τετάρτη 8 Μαΐου στις 18:00 στην αίθουσα Γενικών Συνελεύσεων της Πολυτεχνικής Σχολής (Κτίριο Δ) θα πραγματοποιηθεί το 3ο Technical Workshop υπό την αιγίδα του IEEE AUTh SB σε συνεργασία με το Major League Hacking!

Στόχος αυτού του event είναι η επαφή με μεθόδους που προσφέρουν υψηλότερες επιδόσεις σε τεχνικές συνεντεύξεις, μέσω της εξοικείωσης με αλγοριθμικά προβλήματα προσομοίωσης των συνεντεύξεων.

Για να μπορέσετε να παρακολουθήσετε αυτό το workshop θα χρειαστείτε ένα λαπτοπ με δυνατότητα σύνταξης σε οποιαδήποτε γλώσσα προγραμματισμού ή ακόμη μολύβι και χαρτί (τα αλγοριθμικά προβλήματα θα παρουσιάζονται σε Python χωρίς προαπαιτούμενο υψηλό υπόβαθρο).

Η διάρκεια του Workshop υπολογίζεται στις 3 ώρες.

Αναμένουμε να σας δούμε εκεί!
Shaping the #ieeexp!

Facebook Event