Ήρθε επιτέλους η ώρα να επιλέξετε τον τομέα της αρεσκείας σας; Το φοιτητικό παράρτημα ΙΕΕΕ του ΑΠΘ με την υποστήριξη του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών είναι στο πλευρό σας ώστε να κατευθυνθείτε με σιγουριά στο αντικείμενο που σας ταιριάζει καλύτερα!

Στις 26.02.20 διοργανώσαμε την καθιερωμένη πλέον Παρουσίαση Τομέων στο Αμφιθέατρο Ι του ΚΕ.Δ.Ε.Α κατά τις πρωινές και μεσημβρινές ώρες. Η ημερίδα περιλάμβανε μια ολοκληρωμένη ενημέρωση για τους τρεις τομείς της σχολής μας: Ηλεκτρονικής & Υπολογιστών,Ενέργειας και Τηλεπικοινωνιών. Η εκδήλωση θα ξεκίνησε με κατατοπιστικές παρουσιάσεις από τους διευθυντές ή αντιπροσώπους του κάθε τομέα και ακολούθησε ξενάγηση στα διάφορα εργαστήρια, ανάλογα με τις κατευθύνσεις της προτίμησης που  δήλωσε κάθε φοιτητής.

Η εκδήλωση στοχεύει στην καλύτερη δυνατή ενημέρωση φοιτητών και φοιτητριών που θα επιλέξουν τομέα τον Σεπτέμβρη της επόμενης χρονιάς, όλοι όμως είναι ευπρόσδεκτοι να συμμετάσχουν!